Gerçek saç, Çıtçıt Saç, Boncuk Kaynak Saç Facebook Login
Para Birimi TL $

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Peruk yapılacak saç rengi açılacak veya başka bir renge boyanacak ise; bu işlemlerin saç tres tezgahında işlenmeden önce demet halindeyken yapılması uygundur.

Peruğa meç veya röfle yapılması isteniyorsa; bu işlemlerin de saç
demet halindeyken yapılması gerekir.

Peruk veya takma saçlara permanat yapılması gerektiğinde; kesik ham saça permanat yapılamayacağı için peruk veya takma saç işlenip dikildikten sonra yapılması gerekir.

Peruk veya herhangi bir takma saça şekil verirken sarıp kurutularak tarayıp biçimlendirmek mizampli yapmak daha sağlıklıdır. Fön ve sert fırçalarla bu saçlar üzerinde şekil vermeye çalışmak saçların dolaşıp kırılmasına sebep olur.

Peruk ve takma saçların yıkanmasında iyi cins şampuan ve krem kullanılmalı soğuk su saçı sertleştireceği için daima çok sıcak olmayan ılık bir su ile yıkayıp durulamalıdır. Bu saçlar yıkanırken çitilenmemeli sadece el hareketleriyle okşar gibi suya batırılıp çıkarılarak yıkanmalıdır.

Peruk ve takma saçlar kullanılmadığı zamanlar bir kutu içerisinde muhafaza edilmelidir. Açıkta kaldığı zaman tozlanıp kirlenir. Çok kirlenen ve sık sık yıkanan bu saçlar yıpranır bozulur ve saçın dikili olduğu düzen deforme olur.

GercekSac.com

2010 © Gerçek Saç
Sayfada görülen ürünler, resimleri ve aksesuarları itibariyle satın aldığınız ürünlerden farklılık gösterebilirler.
Üretici firma, önceden herhangi bir bilgi vermeden tasarımda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Sitede bulunan içerik, stil, dizayn ve tüm bilgiler Saç Kaynak Merkezine aittir. Kopyalanamaz, Kaynak Gösterilemez, Alınamaz!
Aksi takdirde 5846 Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu na göre hukuki işlemler başlatılır.
Bu değişiklikler ve farklılıklar nedeniyle Gerçek Saç herhangi bir sorumluluk kabul etmez.